Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Motokros

Pravidelne sa u nás organizujú motocrosové a countrycrosové preteky. Prvé preteky sa konali 18.10.2008. Okrem všetkých „guľášoviek“ a regionálnych pretekov sa na Lišove uskutočnili aj veľké športové podujatia.

23. a 24. júna 2012 sa konali Medzinárodné majstrovstvá SR v Countrycrosse. Medzinárodné majstrostvá SR Enduro Lišov sa konali 14. a 15. mája 2015 a opakovane 9. a 10. mája 2016. Na týchto podujatiach sa zúčastnilo okolo dvesto pretekárov z celej Európy a súťažil tu aj Štefan Svitko, ktorý SR reprezentoval aj na prestížnej súťaži Rely Paríž-Dakar.                                              

Začiatky pretekov boli ťažké, musela sa vytvoriť trať, získať súhlas majiteľov a nájomníkov pozemkov. Vrelá vďaka všetkým, ktorí sa na týchto športových akciách podieľajú, najmä Milanovi Pisákovi, Lukášovi Takáčovi, Ľubošovi Ľuptákovi, Jánovi Krátkemu, dievčencom z Ladzian a v neposlednom rade aj pracovníkom Lišovskej krčmy za občerstvenie.
 

pozrite si videá
 


 

Elektronická podateľňa

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Počasie Lišov - Svieti.com
webygroup

Úvodná stránka